Ponte Vecchio – Florencja

Ponte Vecchio – Florencja

Ponte Vecchio to z pewnością jedna z głównych atrakcji Florencji. Uruchamia rampę dla najważniejszych zabytków miejskich, sama w sobie jest elementem o dużym znaczeniu historycznym i architektonicznym. Jeśli chcesz zrobić 10 najbardziej charakterystycznych i fascynujących mostów w Europie, nie możesz tego nie wspomnieć. Zawieszony nad Arno, dominuje nad miastem i jest jego punktem oparcia, bijącym sercem.

Po podziwianiu konkretnej architektury z odpowiedniej odległości, spacer po niej jest niezbędny zarówno do osiągnięcia głównych punktów zainteresowania Florencji, zarówno do podziwiania tradycyjnych sklepów ze złotem rzemiosła, które wypełniają go blisko.

Aspekt architektoniczny, który najbardziej uderza w oko gościa, reprezentowany jest przez występ na zewnętrznej stronie dwóch rzędów rzemieślniczych sklepów, uzyskanych w starożytnych arkadach, a następnie zamkniętych. Ponte Vecchio to najstarszy most we Florencji zbudowany na rzece Arno, który w obecnej formie został zbudowany w 1345 r., Ponieważ potężna powódź wyrządziła znaczne szkody poprzedniej konstrukcji. Przekraczając Ponte Vecchio, jedną z rzeczy wartych zobaczenia jest Korytarz Vasariego, zbudowany w 1565 roku przez Giorgio Vasari, od którego pochodzi jego nazwa. Przechodzi dokładnie nad sklepami złotniczymi, które otaczają most po jego dwóch stronach. Innym godnym uwagi elementem mostu jest posąg przedstawiający popiersie Benvenuto Celliniego, najbardziej znanego złotnika w historii Florencji, zainaugurowanego w 1901 roku.

Tuż obok mostu znajduje się Galeria Uffizi, znane na całym świecie muzeum, które każdego roku przyciąga ponad 2 miliony turystów. Palazzo Vecchio (znajdujący się kilka kroków od Galerii Uffizi) i Palazzo Pitti (do którego można dojść pieszo w kierunku przeciwnym do Ponte Vecchio) to tylko dwa z licznych architektonicznych cudów stolicy Toskanii.